آستان مقدس امامزاده جعفر
پيامبر صلى‏ الله ‏عليه‏ و‏ آله: کار کردن برای کسب روزی حلال بر هر زن و مرد مسلمان واجب است. امام علی علیه السلام:  از غفلت برای آدمی همین بس که همتش را در آنچه به کارش نمی آید، صرف کند. امام حسین علیه السلام: اگر دین ندارید آزاده باشید. پيامبر صلى‏ الله ‏عليه‏ و‏ آله: عبادت ده جز است که نه جز آن در کار و تلاش برای به دست آوردن روزی حلال است. امام علی علیه السلام: ارزش انسان به همت اوست ، نه به ثروت او امام محمد باقر علیه السلام: از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز ، زیرا که این دو کلید هر بدی می باشند. امام جعفر صادق علیه السلام: هر کس دنبال تجارت رود از مردم بی نیاز می شود.
تاریخ امروز: 2 اسفند 1402

برگزاری پنج شب شور و عزا به مناسبت ایام شهادت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها در آستان مقدس امامزاده

به گزارش روابط عمومی آستان پنج شب شور و عزا از تاریخ 23 آذرماه لغایت 26 آذرماه با حضور هیئات مختلف مذهبی از جمله هیئت پایگاه هوائی شهید بابائی و حضرت علی اکبر شهر قهجاورستان برگزار گردید در این مراسمات که هر شب و بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در این آستان مقدس برگزار گردید ضمن اینکه حضرت حجت الاسلام بصیرت به سخنرانی پیرامون شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها به ایراد سخن پرداختند، مداحان اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام با مرثیه سرائی و عزاداری ایام فاطمیه پیاد و خاطره بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را گرامی داشتند.در انتهای مراسم هر شب از عزاداران و سوگواران فاطمی پذیرائی شام بعمل آمد.

آئین صفه خوانی، شمع گردانی و پخت شله زرد نذری از دیگر برنامه هائی بود که در طول این پنج شب توسط خدام آستان و خدام آئینی این آستان مطهر برگزار گردید.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *