آستان مقدس امامزاده جعفر
پيامبر صلى‏ الله ‏عليه‏ و‏ آله: کار کردن برای کسب روزی حلال بر هر زن و مرد مسلمان واجب است. امام علی علیه السلام:  از غفلت برای آدمی همین بس که همتش را در آنچه به کارش نمی آید، صرف کند. امام حسین علیه السلام: اگر دین ندارید آزاده باشید. پيامبر صلى‏ الله ‏عليه‏ و‏ آله: عبادت ده جز است که نه جز آن در کار و تلاش برای به دست آوردن روزی حلال است. امام علی علیه السلام: ارزش انسان به همت اوست ، نه به ثروت او امام محمد باقر علیه السلام: از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز ، زیرا که این دو کلید هر بدی می باشند. امام جعفر صادق علیه السلام: هر کس دنبال تجارت رود از مردم بی نیاز می شود.
تاریخ امروز: 2 اسفند 1402

برگزاری نشست هم اندیشی شاعران استان اصفهان

دبیرخانه سومین دوره جایزه ادبی مادرانه با هدف تبیین موضوعات مربوط به فراخوان و هم افزائی با انجمنهای ادبی و شاعران استان اصفهان در راستای اعلام فراخوان ادبی مادرانه و افزایش مشارکت، روز جمعه بیست و چهارم آذرماه نشستی را با حضور حداکثری دبیران انجمنهای ادبی و شاعران استان اصفهان در آستان مقدس امامزاده جعفر علیه السلام برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس امامزاده جعفر ابن الرضا(علیه‌السلام)، در این نشست که رأس ساعت 10 صبح روز جمعه و با حضور شاعرانی از شهرستانهای اصفهان، زرین شهر، بهارستان، کاشان، شاهین شهر، گز، دستگرد برخوار، شهرضا، رهنان، قهجاورستان، خمینی شهر، نجف آباد، دهاقان و فریدن آغاز گردید حضرت حجت الاسلام والمسلمین حبیبی در بیان فضیلت کار برای اهلبیت و اهمیت توجه به مبانی تربیتی و اخلاقی در حوزه ادبیات کار شاعران در بسط و گسترش این فرهنگ ناب را خطیر و غیر قابل انکار دانست.

در ادامه این نشست آقای دکتر هادی زمانی جامعه شناس به بیان نقش تربیتی مادران از منظر جامعه شناختی اشاره کرده و از شاعران به عنوان صاحبان قلم خواست تا ضمن بالابردن سطح مطالعات خود در این حوزه سعی کنند مبانی تربیتی و الگوهای شناختی خصوصا زندگی ،منش و سیره اهلبیت علیهم السلام را در اشعار خود متذکر شوند چرا که شعر یک ابزار قدرتمند در انتقال مفاهیم و ارزشها بوده و تاثیر بسزائی در روند حرکتی جوامع ایفا می کند.

در ادامه، این نشست ساعتی جهت اقامه نماز ظهر و عصر و صرف ناهار حاضران قطع و سپس بخش سوم این نشست که شعرخوانی شاعران حاضر در جلسه بود ساعت 13:30 ادامه یافت در این بخش شاعران در سوگ حضرت زهرای مرضیه اشعار خود را قرائت نمودند .در پایان این مراسم با اهدای سبد های گل از حاضران تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *